Aktualności BMS

Spis aktualności

Rekordowa liczba podpisów pod #ZATRZYMAJ ABORCJĘ!

29.11.2017
image

Jak podaje pełnomocnik inicjatywy ustawodawczej “Zatrzymaj aborcję” projekt już w czwartek zostanie złożony w Sejmie. To oznacza, że jako społeczeństwo zrobiliśmy wielki krok, aby ratować nienarodzone dzieci zagrożone aborcją z powodu podejrzenia choroby. Według danych przekazanych w ostatnim czasie przez KAI pod projektem udało się zebrać ponad 700 tys. podpisów. Teraz wiele zależy od polityków i ich postawy szacunku do życia.

Jakiś czas temu relacjonowaliśmy Wam wysyłkę podpisów pod projektem ustawy obywatelskiej “Zatrzymaj Aborcję”, które wielu z Was do nas wysłało. Przypomnijmy, że zbiórka popisów ruszyła na początku września, a zakończyła w połowie listopada. Celem projektu, który ma szansę trafić do Sejmu jest wyeliminowanie z polskiego prawa przesłanki eugenicznej, czyli tej która pozwala na zabijanie nienarodzonych dzieci, u których wystąpiło podejrzenie wystąpienia choroby. Jak dziś wskazuje wiele badań i statystyk, głównie chodzi o dzieci z podejrzeniem Zespołu Downa i w Polsce stanowią one aż 96% dzieci spośród wszystkich poddawanych aborcji.

Jeśli Ty również złożyłeś swój podpis pod tym projektem to jako Fundacja Małych Stópek, wspierająca tę akcję, z serca Ci dziękujemy. Bo miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek to tych najbardziej niewinnych i słabszych. Jaki świat dla siebie stworzymy, jeśli będziemy segregować ludzi wedle ich niedoskonałości, nadawać lub odbierać im prawo do życia?

Anna Piotrowska,

Fundacja Małych Stópek

Twój dobry uczynek na dziś