Kornelka edukuje najmłodszych!

„Kornelka i jej mały przyjaciel” to edukacyjna bajka z przesłaniem, którą jako Fundacja Małych Stópek opracowaliśmy z myślą o rozwoju wrażliwości najmłodszych na ludzkie życie. Bogato zilustrowana historia z morałem o małej wyczekującej na przyjaciela Kornelce, to rodzinna, pełna miłości i ciepła bajka  dla dziecka w wieku przedszkolnym, z dostosowanym do wieku przesłaniem o wartości życia. Bajka jest napisana prostym językiem, przedstawia dziecku świat, w którym takie wartości jak rodzina, miłość i życie stoją na pierwszym miejscu. To doskonała propozycja dla każdego dziecka, jak również rodzica, który pragnie dbać o odpowiednie treści przekazywane swojemu maluchowi.

Śmiało! Poczytaj dziecku o życiu!

W dniach od 22 sierpnia do 4 września, za pośrednictwem naszej strony internetowej, promowaliśmy zbiórkę funduszy na wydruk bajeczki. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli ten projekt!

 

Jeśli twoje przedszkole byłoby zainteresowane bajką o Kornelce zachęć jego pracowników do skontaktowania się z nami: 791 138 902

a jeśli jesteś naszym darczyńcą i chcesz podarować bajkę swojemu dziecku kliknij TUTAJ

 

Zobacz film z przygotowania bajeczki:

 

Specjaliści o naszej bajeczce:

 

Jeżeli chcesz przeczytać coś naprawdę wartościowego swojemu dziecku, to sięgnij po historię uroczej Kornelki.
Główna bohaterka bajeczki uczy nie tylko najmłodszego odbiorcy wrażliwości na drugiego człowieka, ale zwraca również uwagę na tematy ważne dla rodziców.

Zofia Suchy – wieloletni pedagog i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej 

Bajeczka jest doskonałą podpowiedzią dla rodziców spodziewających się drugiego dziecka. Często jest to problem w przekazaniu informacji jedynakowi. Historyjka jest napisana prostym, zrozumiałym językiem, ubarwiona disnejowskimi postaciami co jest dodatkowym atutem dla maluchów.

Anna Bill – nauczycielka wychowania przedszkolnego

Bajka zwraca uwagę na to, że każde poczęte dziecko potrzebuje być otoczone miłością i czułością po to, aby wzrastać i rozwijać się. Dla nauczycieli może zaś stanowić cenną pomoc w promowaniu wśród dzieci wartości: życia rodzinnego, miłości i relacji rodzinnych.

Magdalena Ginalska, nauczyciel wychowania przedszkolnego