Pracownicy

image

Paulina Rylska, Wiceprezes Fundacji Małych Stópek

Współzałożycielka Fundacji Małych Stópek, doradca i wsparcie organizacyjne zespołu. Od zawsze związana zawodowo z marketingiem relacyjnym, budową wizerunku. Doświadczenie zdobywała w publicznych i prywatnych firmach, a od kilku lat poświęca się głównie działaniu na rzecz organizacji pozarządowych. Swoją pracę w Fundacji traktuje jako spłatę długu wdzięczności za cud uratowania własnego życia. Prywatnie szczęśliwa żona i mama Amelki, Maciusia i dwóch Aniołków. Najefektywniej odpoczywa z Rodziną. Uwielbia fitness i taniec.

image

Agnieszka Dąbrowska, pracownik biura Fundacji

Perfekcjonistka z artystyczną duszą, która ma mnóstwo cierpliwości i zapału w zarządzaniu dokumentami i danymi. Na co dzień ogarnia chaos i przywraca porządek pomiędzy kopertami, materiałami edukacyjnymi i spontanicznymi akcjami. Jest pogromczynią wszelkich baz danych i specjalistką od wysyłek. Dba o komunikację mailową. Znana ze swego śmiechu i skrupulatności. Teolog z wykształcenia. Jej pasją są inni ludzie. W czasie wolnym maluje.

image

Jolanta Kamola, pracownik biura Fundacji

Energiczna, pracowita, konkretna. Potrafi odnaleźć się zarówno w zadaniach wymagających dokładności i uporządkowania jak i twórczych, gdzie potrzebna jest kreatywność. W Fundacji zajmuje się logistyką związaną z przyjmowaniem darów jaki i wysyłką wszelkich materiałów edukacyjnych. Organizuje także pracę dla wolontariuszy oraz spotkania warsztatowe. Na co dzień przyświeca jej myśl: „Doceniaj Życie”. Miłośniczka wszelkiego typu aktywności sportowych, teatru, książek. Z niegasnącym zapałem do uczenia się i przekazywania wiedzy.

image

Aleksandra Rylska, Opiekun Darczyńcy / Fundraiser

Ola jest odpowiedzialna za budowanie relacji z ofiarodawcami i dobroczyńcami fundacji. Relacjonuje darczyńcom postępy w działaniach, służy wiedzą, doradza i informuje. Współtworzy profesjonalne kampanie i teksty promujące działania Pro-life.
Praca w FMS jest dla niej potwierdzeniem tezy, że ludzie są nieskończenie fascynujący, a ich historie, serca - piękne i niewiarygodne. Niemal każda rozmowa telefoniczna i spotkanie stanowi dla niej inspirację.

image

Marcin Laskowski, realizator oraz montażysta filmowy, operator kamery, reżyser dźwięku

Od wielu lat wolontariusz działań Pro-life. Współuczestniczył w powstawaniu Bractwa Małych Stópek, którego owocem jest Fundacja Małych Stópek. To on pokazuje świat naszych działań w multimedialnej przestrzeni. W swojej pracy zwraca uwagę na to, by każdy oglądający film, czuł się uczestnikiem wielkiej strategii obrony życia. Administruje również kanał na YouTube i promuje Fundację wirtualnymi kanałami. Prywatnie mąż i lider zespołu muzycznego Qerto.

image

Bartosz Chodorowski, pracownik biura Fundacji

Fundament naszego zespołu, osoba niezwykle rzetelna i punktualna. Bartek jest osobą niepełnosprawną stopnia umiarkowanego. Mimo swoich słabości był i jest zawsze otwarty na drugiego człowieka. Myśląc o pracy zawodowej, zawsze chciał współpracować z ludźmi, którzy rozumieją innych i są wrażliwi. W Fundacji znalazł swoje miejsce jako osoba odpowiedzialna za kontakty z pocztą, przyjmowanie i wysyłanie korespondencji. Jak sam twierdzi, w pracy się odnajduje, doświadcza dobra od innych. Jeszcze bardziej docenia wartość życia poprzez pomoc innym ludziom, których jest bardzo wielu w potrzebie. Oprócz pracy interesuje się sportem, piłką nożną, jest kibicem Pogoni Szczecin, lubi dobre filmy, spacery i wernisaże.

image

Marta Kuśmierek, pracownik biura Fundacji, psychoterapeuta

Większość tekstów, które pojawiają się na stronie internetowej oraz na materiałach drukowanych Fundacji jest jej autorstwa. Swoje zaangażowanie w działania na rzecz obrony ludzkiego życia zaczęła od aktywnego uczestnictwa w organizowaniu Marszu dla Życia w Szczecinie oraz licznych akcji, które wspierała swoją energią i pomysłowością. Towarzyszyła zakładaniu Fundacji Małych Stópek oraz siostrzanej Fundacji Donum Vitae, której jest prezesem. Obok zaangażowania w prace w Fundacjach, prowadzi prywatny Gabinet Psychoterapii Psychodynamicznej oraz doktoryzuje się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

image

Adrian Perec, grafik komputerowy

Szczęśliwy człowiek. Wieloletni pomocnik i współpracownik księdza Tomasza Kancelarczyka. W Fundacji działa od samych początków jej powstania. Jego głównym narzędziem pracy jest tablet graficzny. Ale angażuje się wszędzie tam, gdzie jest potrzebny – m.in. jako kierowca, fotograf czy też prowadzący Marsze dla Życia. „Człowiek-konkret” z artystycznym i radosnym podejściem do świata i ludzi. Prywatnie jest głową rodziny i prowadzi firmę graficzną Kropla Inspiracji.

image

Anna Piotrowska, rzecznik prasowy 

Nieduża wzrostem, ale wielka sercem. Od lat działa w środowisku Pro-life. Dołączyła do zespołu wnosząc swój zapał, rzetelność i uśmiech. Jest kopalnią nowych pomysłów. Praca z tekstem to jej przestrzeń działania. Reprezentuje Fundację słowem (pisząc relacje, artykuły i recenzje) oraz dźwiękiem (reportaże). Często podśpiewuje w czasie pracy. Śpiewa w chórze, lubi czytać książki, a rano uwielbia pić kawę robioną przez Bartka.

image

Mateusz Olędzki, kierowca

Broni życia najsłabszych „od zawsze”. Jego pogodne nastawienie do świata i ludzi sprawiają, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Jest bezpośredni i rozgadany, a swoim poczuciem humoru rozwesela wszystkich w około. Pracowity i niezawodny. Ma zacięcie kierowcy rajdowego, kiedy pędzi z dostawą pieluszek i wózków dziecięcych, jako kierowca fundacyjnej „czerwonej strzały”. Interesuje się sportem i jest wiernym kibicem Pogoni Szczecin.

image

Kamil Baracz, pracownik biurowy

W obronie życia Kamil działa od 2008 roku przy Katolickim Stowarzyszeniu Civitas Christiana oddział w Szczecinie, gdzie obecnie zajmuje stanowisko Członka Rady Oddziału. Skromny człowiek, który w cichości wykonuje ogrom ważnej pracy. Spokojny i kulturalny, gdy trzeba powiedzieć swoje zdanie – nie owija w bawełnę. Jest zaradny i dobrze zorganizowany. Interesuje się polityką i działalnością patriotyczną.