Aktualności BMS

Spis aktualności

Andrea Bocelli – historia jednej decyzji

11.08.2017
image

Urodził się w 1958 r. w Lajatico we Włoszech. W wieku 12 lat z powodu wrodzonej jaskry utracił wzrok podczas gry w piłkę. To jednak nie przeszkodziło mu w ukończeniu studiów prawniczych w Pizie i zostania jednym z najbardziej znanych śpiewaków, kompozytorów i multiinstrumentalistów na świecie. Jego głos od lat kochają miliony, a koncerty przyciągają coraz liczniejsze tłumy fanów również w Polsce. Wielu z nich nie wie jednak, że jedna decyzja mogła sprawić, że świat nigdy nie usłyszałby o Andrea Bocellim.

Podczas jednego z koncertów Bocelli zasiadł przy fortepianie i powoli wygrywając spokojną melodię podzielił się ze zgromadzoną widownią pewną historią:

Pewna młoda dziewczyna, będąc w ciąży trafiła do szpitala z powodu zapalenia wyrostka robaczkowego. Lekarze postanowili znieczulić jej jamę brzuszną lodem. Kiedy zakończyli leczenie, zasugerowali jej, aby dokonała aborcji, tłumacząc, że jest to najlepsze wyjście, gdyż dziecko może urodzić się niepełnosprawne. Jednak ta dzielna młoda małżonka postanowiła nie dokonywać aborcji i dziecko przyszło na świat. Tą kobietą była moja matka, a ja byłem tym dzieckiem – powiedział tenor. Podkreślił, że decyzja jego matki była słuszna.

Bocelli dzieląc się tą bardzo osobistą historią ma dziś nadzieję,  że doda ona odwagi licznym matkom, które znajdują się w trudnej sytuacji, ale chcą ocalić życie swego dziecka.

 

Twój dobry uczynek na dziś